Посвідки на тимчасове та постійне проживання для іноземця

Посвідка на проживання – це документ, який дозволяє законно перебувати іноземцям на території України довше, ніж передбачено візовим режимом. Іноземним громадянам, які планують затриматися на території України довше ніж на 90 днів, потрібно оформити посвідку на тимчасове проживання терміном на 1 рік. При потребі таку  посвідку можна продовжувати щороку. У деяких випадках тимчасову посвідку можна отримати на довший термін, або ж оформити посвідку на  постійне проживання. Про особливості оформлення тимчасової та постійної посвідки на проживання читайте далі.

 

Право на отримання посвідки на проживання мають іноземці, намір яких відповідає одній із законодавчо визначених підстав для перебування на території України. Простіше кажучи, підставою для отримання посвідки є працевлаштування (або волонтерська, культурна чи наукова діяльність), навчання, одруження із громадянином/громадянкою України, або возз’єднання сім’ї (у випадках, якщо один з подружжя є громадянином України, або іноземцем, який вже має посвідку на проживання в Україні). Оформлення посвідки на проживання також дає право в майбутньому отримати українське громадянство.

Посвідка на тимчасове проживання.

Для оформлення дозволу на тимчасове проживання потрібен ряд документів: заява про оформлення посвідки, фотографії, поліс медичного страхування, квитанція про сплату держмита, а також копія ідентифікаційного коду (детальніше - ), копія паспорта із штампом про перетин кордону (або імміграційна карта з таким штампом) та переклад паспорта на українську мову із нотаріальним засвідченням. Все частіше міграційна служба вимагає переклад усього паспорта включно з відтворенням української візи, якщо вона є дійсною, тож не забувайте з’ясовувати це питання у службовців, які приймають Ваші документи.

Отримавши посвідку на тимчасове проживання, іноземець отримує такі ж права, як і громадяни України (окрім права голосу та права служби в державних органах).

Посвідку на тимчасове проживання видають зазвичай на 1 рік. Проте можна оформити і на довший термін. Наприклад, якщо Ви навчаєтесь у ВНЗ, то можна оформити посвідку на час навчання, або ж якщо працюєте - посвідку видають на період терміну дозволу на працевлаштування.

Після закінчення дії посвідки її, за потреби, потрібно продовжувати.

Посвідка на постійне проживання.

Процедура оформлення дозволу на постійне проживання є схожою до процедури оформлення тимчасового дозволу. Особливістю є вимога мати дозвіл на імміграцію та бути зареєстрованим за місцем проживання в Україні. Також законодавством визначено групи осіб, які мають право на отримання такої посвідки (українська діаспора, родичі громадян України, іноземці, що перебувають у шлюбі з громадянином України більше ніж 2 роки, іноземці, діяльність яких є важливою для внутрішньої чи зовнішньої політики, біженці та ряд інших). Кожен випадок є особливим, тому процес отримання посвідки на постійне проживання триває іноді до 6 місяців.

Більш детальну інформацію про особливості оформлення перекладів для міграційної служби можете дізнатись, звернувшись в Агентство перекладів «Лінгва»!

Фото: pixabay.com

 

Napisz do nas

Od 1998 Biuro Tłumaczeń Lingua świadczy usługi w zakresie tłumaczenia pisemnego, ustnego, sekwencyjnego i jednoczesnego z ponad 30 językami, legalizacją dokumentów.

Zatrudniamy tylko wysoko wykwalifikowanych tłumaczy z dużym doświadczeniem.

Wszystkie pola są wymagane

Kontakt

Lwów, ulica Tiktora, 8/14

+38 (067) 671-2190, +38 (032) 261-3011

lviv@lingua.com.ua

Dni robocze: PN-PT 900-1800, weekendy: SB, ND

Kyiv, ulica Grygoria Skoworody, 7/9

+38 097 689-1905 +38 095 109-0725

kyiv@lingua.com.ua

Dni robocze: PN-PT 900-1800, weekendy: SB, ND

Winnica, ulica Soborna, 101

+38 (098) 097-0851, +38 (093) 231-6355

vinn@lingua.com.ua

Dni robocze: PN-PT 900-1800, weekendy: SB, ND

© 2018 Lingua