Дублікати свідоцтв: де, як і для чого їх виготовляють?

Усе, що потрібно знати про повторне отримання документів в органах РАЦСу.

 

Щодня ми стикаємося із потребою оформлення документів наших клієнтів для подання в іноземні установи. Майже в усіх випадках до пакету документів входять свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб, зміну імені, смерть, витяги про дошлюбне прізвище тощо.

Часто з’являється потреба у виготовленні свідоцтв повторно через їх пошкодження, втрату чи застарілість для процедури апостилювання. Для проставлення апостилю не підлягають документи, що пошкоджені, заламіновані, видані в СРСР. Також не апостилюють свідоцтва, видані сільською радою (органом видачі має бути міське, районне або обласне управління юстиції).

Де і як можна отримати документи, що видають органи РАЦСу?

Найпростіше отримати документ у тому органі, в якому попередньо реєструвався документ. Документ Вам можуть виготовити навіть у той самий день. Можна також звертатися у РАЦС за місцем проживання.

Якщо ж такої можливості немає, то можна звертатися у будь-який найближчий орган РАЦС. Система роботи відділень РАЦСу є централізованою і ведеться єдиний державний реєстр обліку даних. Але у цьому випадку термін виготовлення дублікату може бути довшим (декілька днів). Це обумовлено тим, що відділення РАЦСу подає запит у регіон видачі документа і після отримання відповіді видає документ повторно.

Бувають випадки, коли записи в єдиному реєстрі відсутні. Працівники РАЦСу подають запити у архіви. Після отримання інформації з архіву дані вносять в реєстр і видають дублікат документа. Процедура підтвердження даних з архіву може зайняти близько місяця.

Дублікат свідоцтва має нову серію та номер, містить свіжу дату видачі та напис «повторно».

Для повторного отримання документу Вам потрібно подати копію цього документу. Якщо його втрачено – то достатньо лише основної інформації, що міститься у свідоцтві. Окрім цього потрібен паспорт для оформлення Вашого звернення, якщо свідоцтво належить Вам. Якщо Ваше прізвище згадане у документі (свідоцтві про народження) - ви один із батьків, Вам теж можуть видати свідоцтво.

У випадку, якщо Ви не є власником документа, то для звернення в РАЦС, крім вищезазначених документів, Вам знадобиться довіреність від власника документа, складена у нотаріуса.

Якщо з певних причин Ви не маєте можливості звернутися особисто в органи РАЦСу, а часу у Вас обмаль, звертайтеся в агентство перекладів Лінгва! Ми допоможемо швидко отримати дублікат документа.

Ви можете дистанційно оформити замовлення, зателефонувавши або надіславши запит на нашу електронну скриньку. Завжди раді Вам допомогти!

© 2022 Lingua